21.9.14

Things I'm Loving at the Moment

Hello everyone,

We all like making wishlists in the hope that one day they'll become a reality.  It doesn't matter whether they're major future plans or just small material things, but they help us escape reality and dive into the fantasy world. Today I'm sharing with you things, I'm loving this autumn.


Visi mėgstame svajoti ir sudaryti sąrašus savo galvoje, ką šiuo metu mėgstame ir tikimės, kad mintys anksčiau ar vėliau realizuosis. Galbūt tai svarbūs ateities planai, o gal tik materialūs dalykai, kurie padeda kelioms minutės pabėgti į fantazijų pasaulį. Šiandien dalinuosi su jumis dalykais, kurie man patinka šį rudenį. 

Things I'm Loving at the Moment.
1. Rimmel Kate Moss 107 Lipstick. Ready for the  Berry Lips season!
2. GIVENCHY Ange Ou Demon perfume. Definitely love it or hate it scent. It's my all time favourite autumn/winter perfume.
3. H&M Biker Jacket.  Embracing my inner badass.
4. MICHAEL KORS Slim Runway Rose Gold Tone Embossed Leather Wrap Watch.
5. MARC JACOBS Ivory High Top Fringed Leather Sneakers. I'm not a big believer in love at first sight, but these sneakers  had me when a web page loaded.


What are your favourites at the moment?

                                                                                      Share to Facebook Share to Twitter Email This Pin This Share on Google Plus Share on Tumblr

                         Follow on Bloglovin

3 komentarai:

 1. Dievinu Rimmel Kate Moss lūpdažius, o 107 - vienas iš mėgstamiausių atspalvių. Tikrai tobulas pasirinkimas rudeniui:)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Aš dar nebandžiau kitų atspalvių, bet tai tikrai mano planuose :) O 107- tikrai tobula rudens spalva :)

   Panaikinti
  2. 111 (sodri raudona) ir 110 (koralinė) - kitos mėgstamiausios :) 110, labiau vasariška, o 111 - puikiai atrodo bet kuriuo metų laiku :) būtinai išmėgink, smalsu ar patiks

   Panaikinti